EGBL - I stage Div.2 Czluchow POLAND


Welcome
S E A S O N 2019/2020
U 13
U 14
U 15
U 17 Division 1
U 17 Division 2
U 19
Reglament 2019/2020
Contacts 2018/2019
Basketball Camp in Latvia
Teams
About us
Olympic stars of EGBL
Partners
LIVE TV
Season 2018 / 2019
2018/2019 SUPERFINALS
U 13
U 14
U 16 Division 1
U 16 Division 2
U 18
SEASON 2017/2018
2017/18 SUPERFINALS
U 12
U 13
U 15
U 17
U 19
SEASON 2016/2017
U 12
U 14
U 16
U 18
SEASON 2015/2016
U 15
   S U P E R F I N A L
   I stage Div.2 Czluchow POLAND
   I stage Riga LATVIA
   I stage Riga LATVIA
   II stage ANIKSCIAI LITHUANIA
   II stage SALDUS LATVIA
   II stage Div.2 Kuremaa ESTONIA
   III stage Kuremaa ESTONIA
   III stage Tallinn ESTONIA
   III stage Div.2 Riga LATVIA
U 17
U 19
SEASON 2014/2015
2014/2015 SUPERFINALS
SEASON 2013/2014
SEASON 2012/2013
SEASON 2011/2012
Archive seasons 2000-2011


 European
 girls and boys
 basketball leagues


  www.eybl.lv  






EGBL 
Season 2015/2016
U 15
Division 2

I stage
22-25.10.2015 
Czluchow , Poland
 


Group A
SSOR Podolsk   Podolsk , Moscow region , Russia
COR Viktoria   Brest , Belarus

Basketball school Riga/Jugla  Riga , Latvia
Basketball Academy Tallinn Kalev   Tallinn , Estonia
 

Group B
Basketball club Kolibri  Riga , Latvia
Pomerania 2002  Gdansk , Poland
Sport club Astana   Astana , Kazakhstan

Sport club Siit Sealt   Järvamaa , Estonia 


23.10.2015
9.00
    SSOR Podolsk  -  COR Viktoria       41:39
10.30
BC Riga/Jugla - BA Tallinn Kalev    44:30

12.00
BC Kolibri - Pomerania 2002           21:39 

13.30
SC Astana - SC Siit Sealt                  40:15

15.30
COR Viktoria - BS Riga/Jugla         48:29

17.00
BA Tallinn Kalev  - SSOR Podolsk   23:54

18.30 Pomerania 2002 - SC Astana          61:52
20.00
SC Siit Sealt  - BC Kolibri 
                25:45

24.10.2015

9.00   
Pomerania 2002  - SC Siit Sealt      65:15

10.30
SSOR Podolsk  - BS Riga/Jugla       61:38

12.00
BC Kolibri - Sport club Astana          29:49

13.30
BA Tallinn Kalev  - COR Viktoria  
   32:50

15.30 Game 13  BS Riga/Jugla–SC Siit Sealt   47:20

17.00 Game 14  BA Tallinn Kalev–BC Kolibri    41:39

18.30 Game 15  SSOR Podolsk – SC Astana    56:25

20.00 Game 16  COR Viktoria
Pomarania
    29:34

25.10.2015

8.00   7.-8. palce game - SC Siit Sealt–BC Kolibri                 34:26
9.30  
5.-6. place game  -BS Riga/Jugla–BA Tallinn Kalev  54:31

11.00
3.-4. place game - SC Astana – COR Viktoria            39:38

12.30
1.-2. place game  -SSOR Podolsk – Pomerania         49:51
14.00
Closing Ceremony

Accommodation & Sports hall:
Powiatowa Bursa Szkolna
77-300 Człuchów
ul. Koszalińska 2


Contacts:
Marcin Korpolewski (+48 696 093 052)-Russian
Adam Greczyło (+48 691 494 000)-English

 

 

























 
 



Refrigerant gas R410a R134A R404A R32