2012/2013

PHOTOS

E Y B L / E E G B L

Season 2012/2013

 U 18
1995/1996 

A group 
Basketball club Viktoria   Grodno,Belarus
Sport school Valmiera   Valmiera,Latvia
Basketball club Kolibri   Riga,Latvia
Sports club Audentes Tallinn,Estonia

B group

  LKC-Kaunas Kaunas,Lithuania
 LKC-U 18  Klaipeda,Lithuania
MUKS Unia Basket   Ostroleka,Poland

Group C

Berdiansk DJSS-95 Berdiansk,Ukraine
SDJSOR Nr. 5   Belgorod,Russia
OSSM Bydgoszcz   Bydgoszcz,Poland 

Group D

Basketball Club  Alvik Basket  Stockholm,Sweden
HBA Marsky Juniors   Helsinki,Finland
Basketball club Dolphins   Norrkoping,Sweden
Basketball club BG Lulea,Sweden

Stage I  20.-23. September 2012 Riga , Latvia  A + D
Stage I 27.-30. September 2012 Klaipeda , Lithuania   B + C
Stage II  08.-11. November 2012  Belgorod , Russia C + A
Stage II 22.-25. November 2012  Riga , Latvia B + D
Stage III 10.-13. January 2013 Bydgoszcz , Poland  D + C
Stage III 17.-20. January 2013 Tallinn , Estonia  A + B

Superfinal  18.-21. April 2013 VALMIERA , LATVIA

E Y B L /E E G B L

Season 2012/2013

U 16
1997/1998

A group
Basketball school Riga/Ridzene   Riga,Latvia 
Basketball school Riga  Riga,Latvia 
Sports school Jelgava  Jelgava,Latvia
Basketball club Star  Tallinn,Estonia 

B group 
 
Basketball club Djurholm Indians   Djursholm,Sweden 
HBA PHYK Cadets  Helsinki,Finland
Basketball club Kerevan Kori-80  Tuusuula,Finland
Basketball club BMS  Copenhagen,Denmark

C group
Basketball club Sparta&K   Vidnoje,Russia 
LKC- Panevezys  Panevezys,Lithuania
A.Gomelski Olympic reserve school  Moscow,Russia
Basketball school Trinta   Moscow,Russia

D group
OSSM PZKosz Pomerania 97  Gdansk,Poland 
RGUOR Minsk   Minsk,Belarus 
OSSM PZKosz Pomerania 98   Gdansk,Poland 
OSSM  Mazovia 97 Warszawa,Poland

Stage I 04.-07. October 2012 Helsinki , Finland   B + C
Stage I 11.-14. Oktober 2012 Riga , Latvia  A + D 
Stage II 22.-25. November 2012 Riga , Latvia  C + A
Stage II 29.November-02.December 2012 Czluchow , Poland  D + B
Stage III 24.-27. January 2013 Jelgava , Latvia  A + B
Stage III 31.01.-03. February 2013 Zyrardow , Poland  D + C

Superfinal  25.-28. April 2013 Brest , Belarus

E Y B L / E E G B L

Season 2012/2013

U 14
1999/2000

Group A
SDJSOR Olimp I   St.Petersburg , Russia
SDJSOR Timirazevskaja Moskow , Russia

Vilnius Basketball school   Vilnius , Lithuania
Basketball club Viktoria  Grodno , Belarus

Group B
Basketball club Sparta&K  Vidnoje , Russia

A.Gomelski Olimpic school  Moscow , Russia
Basketball school  Aisciai  Kaunas , Lithuania
Basketball school Trinta  Moscow , Russia

Group C
Liepaja Basketball school   Liepaja , Latvia
Sport school Jurmala  Jurmala , Latvia
Sport school Riga/Ridzene  Riga , Latvia
Pomerania 99   Gdansk , Poland

Group D
Sport club Audentes Tallinn , Estonia

BC Tapionan Honka Espoo , Finland
Basketball club Kolibri  Riga , Latvia
SDJSOR Olimp II  St.Petersburg  , Russia

Stage I 18.-21. Oktober 2012  Tallinn , Estonia  B + D
Stage I 26.-29. Oktober 2012 Moscow , Russia  A + C
Stage II 06.-09. December 2012  St.Petersburg , Russia A + D
Stage II 13.-16. December 2012 Riga  , Latvia  
C + B
Stage III 07.-10. February 2013 Liepaja , Latvia  
C+ D
Stage III 14.-17. February 2013 Grodno ,  Belarus  
A + B

Superfinal  01.-05. May CZLUHOV , POLAND