2018/2019

PHOTOS

U13 /2006/              

Group A
Tiit Soku KK/SK Nord  Tallinn , Estonia
Basketball school Riga/Jugla  Riga , Latvia
BSS/GLASS/VIA     Valmiera , Latvia
Basketball club SBŠ Ostrava   Ostrava , Czech Republik


Group B
Basketball club Horizont RCOP  Minsk , Belarus
Basketball school Riga/TTP  Riga , Latvia
SDJSOR Kupchinskij Olimp  St.Petersburg , Russia
School basketball club Baltic Stars  St.Petersburg , Russia

Group C
Pomerania 2006  Gdansk , Poland
Basketball school Timerazevskaja  Moscow , Russia
 
Basketball club Tapiolan Honka  Espoo , Finland

Basketball club Tavriyska Zirka  Herson , Ukraina

 Group D
Basketball school Riga/Ridzene  Riga , Latvia
Espoo Basket team  Espoo , Finland

Liepaja Basketball school   Liepaja , Latvia
Basketball club MBK Ruzomberok  Ruzomberok , Slovakia
 

I stage     18-21.10.2018   Kuremaa / Estonia      A + D
I stage     17-20.10.2018   Saulkrasti / Latvia      C + B
                            

 II stage    13-16.12.2018   Czluchov / Poland      A + C
II stage    13-16.12.2018   Raubichi / Belarus      B + D
III stage  14-17.03.2019   Liepaja / Latvia           D + C

III stage  14-17.03.2019   Riga/Jugla/Latvia       A + B                 

Final         01-04.05.2019   Valmiera/Latvia            

Season 2018/2019

U14 /2005/

Group A
Basketball club Slovan Litomerice , Czech Republik
Pomerania 2005  Gdansk , Poland

Basketball club SBŠ Ostrava  Ostrava , Czech republik  

Basketball club Teiwaz-Bagira Kiev , Ukraina

Group B  
Liepaja Basketball school  Liepaja , Latvia
Basketball club Star Tallinn , Estonia                                                                                         

Young Angels Academy Košice , Slovakia

Basketball school Riga/Jugla  Riga , Latvia

 

Group C
West-Coast All Stars  Turku . Finland
SDJSOR Nr.7 Prinemanie  Grodno , Belarus
Basketball club Tapiolan Honka Espoo , Finland
Basketball school Riga/Ridzene  Riga , Latvia

Group D
Basketball school Riga/TTP  Riga , Latvia
Sport club Audentes  Tallinn , Estonia
Rapla basketball school  Rapla , Estonia
Basketball club Nokia  Nokia , Finland
 

I stage      8-11.11.2018   Rapla/Estonia                  A + D
I stage      8-11.11.2018   Kuremaa/Estonia   
          C + B
II stage    7-10.02.2019    Litomerice/Czech Rep.    A + B
II stage    7-10.02.2019    Riga/TTP/Latvia              D + C
III stage  21-24.03.2019  Kuremaa/Estonia             A + C
III stage  28-31.03.2019  Tallinn/Estonia                 B + D
Final         16-19.05.2019  Kuremaa/Estonia   

U16 /2003-2004/       

Division 1  


Group A
Grodnooblsport-BC Prinemanie  Grodno , Belarus
Basketball Academy MBA  Moscow ,  Russia
Basketball club Tsmoki Minsk  Minsk , Belarus
Sport school Ramenskoje  Moscow region , Russia

Group B
Young Angels Academy  Košice , Slovakia
Ukraina U15 team  Kiev , Ukraina

CFBB Luxembourg   Luxembourg
Basketball club SBŠ Ostrava  Ostrava , Czech Republik
 
Group C

Sport school 3   Riga , Latvia

High School Basketlab  Rome , Italia  

Basketball club Nokia   Nokia , Finland
Basketball club Ulriken Eagles  Bergen, Norway 
 
Group D
RGUOR Minsk  Minsk , Belarus
U15 Karta Vilnius , Lithuania
Basketball club Kolibri  Riga , Latvia
HBA PHYK Cadets Helsinki , Finland
    

I stage     25-28.10.2018        Grodno/Belarus        A + B
I stage     25-28.10.2018        Minsk/Belarus           C + D
II stage    17-20.01.2019       Košice/Slovakia         D + B
II stage    17-20.01.2019       Kureamaa , Estomia   A + C
III stage  28.02-03.03.2019   Saulkrasti/Latvia      A + D
III stage  28.02-03.03.2019   Riga/Latvia  
              B + C
Final         25-28.04.2019        Ostrava/Czech Republik

 U16 /2003-2004/       

Division 2 
Group A
Basketball school Riga/Jugla , Riga , Latvia
Sport club Audentes  Tallinn , Estonia

Sport school Parnu  Parnu , Estonia

OSSM PZKosz Czluchow   Czluchow , Poland

 Group B

Basketball club Tapiolan Honka U15  Espoo , Finland

Basketball school Riga/TTP  Riga , Latvia

Basketball club Basket Pegli   Genova , Italy

Basketbal club Dolphins  Norrkoping , Sweden

Group C

UKS 7 Trefl  Sopot , Poland
Daugavpils sport school  Daugavpils , Latvia

SDJSOR Litvak Odessa , Ukraine

MBK Stara Tura   Piestany, Slovakia

Group D
Basketball Club Blackeberg Basket   Stockholm , Sweden
Basketball team  COP  St.Petersburg , Russia
Basketball school Riga/Ridzene Riga , Latvia
    
Basketball Club SBS Ostrava U15 Ostrava , Czech Republic

I stage    18-21.10.2018        Riga/ Jugla /Latvia   A + C
I stage    18-21.10.2018        Riga/Ridzene/Latvia B + D
II stage   17-20.01.2019       UKS 7/Sopot/Poland C + B
II stage    7-10.02.2019        Czluchow/Poland       D + A
III stage 28.02-03.03.2019  Piestany/Slovakia      C + D

III stage 28.02-03.03.2019  TTP/Riga/Latvia         A + B               

Final        25-28.04.2019       Ostrava , Czech Republik
U18 /2001-2002/  

Group A
CFBB Luxembourg   Luxembourg
Basketball school Riga/Jugla  Riga , Latvia
Basketball club Wisla Can-Pack Krakow , Poland
Young Angels Academy Kosice , Slovakia
 
Group B
Basketball school Riga/TTP  Riga , Latvia
Sport school Parnu   Parnu  , Estonia

COR Viktoria  Brest , Belarus
BK Rig Mark  Kinna , Sweden
 
Group C  
Stellazzura Basketball Academy  Roma , Italy

Daugavpils sport school  Daugavpils , Latvia
Basketball Club Alvik Basket  Stockholm , Sweden
Basketball school Riga/Ridzene  Riga , Latvia  
 

Group D 

Basketball club Horizont RCOP  Minsk region , Belarus

Basketball  club SBŠ Ostrava  Ostrava , Czech Republic

Orange Angels Academy   Amsterdam , Netherland 

Ukraina U16 team  Kiev , Ukraina    

                                       

I stage      1-4.11.2018          Daugavpils/Latvia      C + A
I stage      1-4.11.2018          Raubichi/Belarus        D + B
II stage    31.01-03.02.2019 Parnu/Estonia             B + A
II stage    31.01-03.02.2019 Riga/Ridzene/Latvia   C + D
III stage   7-10.03.2019        Saulkrasti/Latvia  
      C + B
III stage   7-10.03.2019        Krakow /Poland          A + D
Final          18-21.04.2019      Riga/Latvia