2020/2021

Season canceled because of covid-19

U13 /2008/
8 teams
 
1.Basketball club Horizont RCOP  Minsk region , Belarus
2. Basketball club Bagira Kyiv , Ukraina
3.Pchyolki/Ramenskoje Moscow region , Russia
4.Basketball club Tsmoki Minsk , Belarus
5.Basketball club Mobi Kyiv , Ukraina
6.Sport club Audentes Tallinn , Estonia
7.
8.

Basketball school Riga/Centrs Riga , Latvia
Pomerania 2008  Gdansk , Poland
Basketball club MBK Ruzomberok  Ruzomberok , Slovakia

I stage    18-21.03.2021  EGBL/Kuremaa/Estonia
II stage   08-11.04.2021 Tsmoki/Minsk/Belarus
III stage 06-09.05.2021 Tallinn/Estonia
Final 4    June 2021        Czluchov/Poland or Kuremaa/Estonia

U14 /2007/
8 teams

1.Basketball club Mobi Kyiv , Ukraina
2.Liepaja Basketball school   Liepaja , Latvia
3.Rapla basketball school  Rapla , Estonia
4.Valmiera BSS/VIA  Valmiera , Latvia
5.RGUOR Minsk   Minsk , Belarus
6.Sport club Audentes  Tallinn , Estonia
7.
8.

Pomerania 2007  Gdansk , Poland
Baketball club  Horsholm79’ers   Horsholm , Denmark
Basketball school Riga/Centrs Riga , Latvia
Vilnius basketball school Vilnius , Lithuania

I stage    25-28.03.2021  Rapla/Estonia
II stage  14-18.04.2021  RGUOR/Minsk/Belarus
III stage 13-16.05.2021  Liepaja/Latvia
Final       4 June 2021     Valmiera/Latvia

U15 /2006/
8 or 16 teams

1.Young Angels Academy Košice , Slovakia
2.Basketball school Riga/Jugla  Riga , Latvia
3.Basketball school Riga/Centrs  Riga , Latvia
4.Tit Soku KK/SK Nord  Tallinn , Estonia
5.Basketball club ŠBK Šamorin  Šamorin ,Slovakia
6.Talentu Karta U14  Vilnius , Lithuania
7.Basketball school Riga/TTP Riga , Latvia
8. MKK Sokolow SA   Sokolow Podlaski, Poland

9. Basketball club Horizont RCOP  Minsk region , Belarus
10.Basketball club Runa Basket  Moscow . Russia
11.SDJSOR Nr.7 Prinemanie  Grodno , Belarus
12.Basketball club MBK Ruzomberok   Slovakia
13.
14.
15.
16.

Basketball school Timirazevskaja  Moscow . Russia
SDJSOR Kupchinskij Olimp  St.Petersburg , Russia
SDJSOR Smorgon  Smorgon , Belarus
Basketball club Tapiolan Honka  Espoo ,Finland

I stage    04-07.03.2021          Jugla/Riga/Latvia
I stage    04-07.03.2021          Nord/Tallinn/Estonia
II stage  01-04.04.2021           Horizont/Minsk region/Belarus
II stage  01-04.04.2021           Grodno/Belarus
III stage 29.04-02.05.2021     Centrs/Riga/Latvia
III stage 29.04-02.05.2021     EGBL/Kuremaa/Estonia
Final      June 2021                  Ruzomberok/Slovakia or Kuremaa/Estonia

U16/2005/ 
16 teams

1.Basketball school Riga/Centrs  Riga , Latvia
2.Basketball school Riga/Jugla  Riga , Latvia
3. West-coast All Stars   Turku , Finland
4.Basketball club Tsmoki Minsk , Belarus
5.LTU U15 Vilnius , Lithuania
6.CFBB U16W Luxembourg , Luxembourg
7.Basketball club Feeniks Basket  Forssa , Finland
8.HBA PHYK Cadets Helsinki , Finland
9.Rapla basketball school  Rapla , Estonia
10.Ukraina U15 team Kiev , Ukraina
11.Sport club Audentes  Tallinn , Estonia
12.Liepaja Basketball school  Liepaja , Latvia
13.Basketball club BBC Osnabrück Osnabruck , Germany
14.Alvik BC  Stockholm , Sweden
15. Basketball club Samara  Samara , Russia
16.
_______________________________________________________

Basketball school Riga/TTP  Riga , Latvia
CBK Košice  Košice , Slovakia
Basketball club Tapiolan Honka Espoo , Finland
Basketball club Wisla CanPack  Krakow , Poland
Basketball club Nokia  Nokia , Finland
Basketball club Alvik Basket  Bromma , Sweden
Basketball school Trinta Moscow , Russia

I stage   11-14.03.2021   Liepaja/Latvia 
I stage   11-14.03.2021   TTP/Riga/Latvia
II stage  22-25.04.2021   Tsmoki/Minsk/Belarus or Kuremaa/Estonia
II stage  22-25.04.2021   Jugla/Riga/Latvia
I stage   27-30.05.2021   Centrs/Riga/Latvia
I stage   27-30.05.2021   ?
Final      June 2021         Samara/Russia

U18/2003-2004/
16 teams
 
1.Basketball club Tsmoki Minsk  Minsk , Belarus
2.Sport club BAT Kaszuby  Sierakowice , Poland
3.Basketball school Riga/Centrs Riga , Latvia
4.School Gortata Politechnika  Gdansk , Poland
5.Basketball club BB Haga Dolphins  Norrkoping , Sweden
6.Ukraina U16 team  Kiev , Ukraina
7.Basketball club MUKS Poznan  Poznan , Poland
8.Basketball club Horizont RCOP  Minsk region , Belarus
9.Basketball club AZS UMCS   Lublin , Poland
10.Sport club Audentes  Tallinn , Estonia
11.Grodnooblsport-BC Prinemanie  Grodno , Belarus
12.Daugavpils sport school   Daugavpils , Latvia
13.London Elite Basketball Club London , United Kingdom
14.
15.
16.

Basketball club Nokia  Nokia , Finland
Basketball club Tapiolan Honka  Espoo , Finland
Sport school Parnu  Parnu , Estonia
Basketball club Slavia Trnava  Trnava , Slovakia
MBK Stara Tura Piestany , Slovakia
DUSSH UGMK Junior Ekaterinburg , Russia
Sport school 3   Riga , Latvia
Basketball team  COP   St.Petersburg , Russia
U16 Team Latvia Riga , Latvia

I stage    25-28.03.2021   Centrs/Riga/Latvia
I stage    25-28.03.2021   Daugavpils/Latvia  
II stage   08-11.04.2021  Horizont/Minsk region/Belarus
II stage   08-11.04.2021  EGBL/Riga/Latvia
III stage 06-09.05.2021  Gdansk/Poland
III stage 06-09.05.2021  Poznan/Poland
Final      JUNE 2021        ?

U19 /2002/
8 teams

1.Young Angels Academy Kosice , Slovakia
2.Basketball school Riga/TTP  Riga , Latvia
3. Basketball school Riga/Centrs  Riga , Latvia
4.Sport Gimnasium Audentes   Tallinn , Estonia
5.Basketball school Riga/Jugla  Riga , Latvia
6.Sport school Parnu   Parnu  , Estonia
7.Orange Lions   Amsterdam , Netherland
8.Basketball club Ulriken Eagles  Bergen, Norway
______________________________________

BK Rig Mark  Kinna , Sweden
COR Victoria  Brest , Belarus
Georgia u19 team Tblisi , Georgia
Basketbal club Helsinki NMKY  Helsinki , Finland
Basketball club Haga Solna BG  Norrkoping , Sweden
Basketball Club Alvik Basket  Stockholm , Sweden
The North Atlantic basketball academy, Ireland

I stage   18-21.03.2021   Košice/Slovakia
II stage  15-18.04.2021   EGBL/Riga/Latvia
III stage 20-23.05.2021  Jugla/Riga/Latvia
Final 4   JUNE 2021        Centrs/Riga/Latvia